Центр лікування алкоголізму в Івано-Франківську

БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО
БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО

Лікування хронічного алкоголізму в Івано-Франківську: всі етапи позбавлення від залежності

Залежність від спиртного - важка прогресуюча патологія, яка призводить до розвитку ускладнень і летального результату. Алкоголізм прогресує поступово: випиваючи з друзями у вихідні або відпочиваючи з келихом вина після трудового дня, людина не здогадується, що його організм і психіка вже функціонують інакше.

Лікування хронічного алкоголізму - тривалий процес, який проводиться тільки під контролем досвідченого нарколога у Івано-Франківську. Відомі народні методи є небезпечними, а спроби впоратися з проблемою силою волі закінчуються успіхом тільки на ранній стадії хвороби.

Як розпізнати алкоголізм?

Визнання проблеми - основна частина лікування аддикций. Але більшість алкоголіків заперечує своє захворювання або виправдовують вчинки складними обставинами і іншими зовнішніми факторами.

Етиловий спирт порушує роботу всіх систем організму і негативно відбивається на психіці людини. Він формує в головному мозку патологічну домінанту, що вимушує залежного постійно думати про об'єкт своєї звички. Згодом інші сфери життя перестають мати для алкозалежної значення: він халатно відноситься до роботи, конфліктує з близькими, не стежить за зовнішністю, здоров'ям та репутацією.

Об'єктивним симптомом аддикции є поява абстиненції. Похмільний синдром - фактор, що змушує людину постійно вживати алкоголь, збільшуючи дозування. Спиртне перестає приносити почуття задоволення, але без нього у людини розвиваються неприємні відчуття:

 • головний біль та запаморочення;
 • диспепсичні розлади;
 • психічні порушення.

Швидкість розвитку залежності індивідуальна для кожного: вік, анамнез і соціальний статус не впливають на розвиток алкоголізму безпосередньо. Імовірність появи звички вище у людей, які мають схильність і до інших шкідливих залежностей, наприклад, паління і наркоманії.

БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО
БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО

Механізм формування шкідливої ​​звички

Лікування хронічного алкоголізму засноване на розумінні причин його формування. Будь-яка аддикция утворюється одночасно на двох рівнях:

 • психологічному;
 • фізичному.

Боротьба тільки з одним фактором етиловою залежності неефективна і марна: можна переконувати людину кинути пити, підбираючи розумні аргументи на користь здорового способу життя, але сильна фізична тяга буде в його свідомості більш вагомим аргументом, що не дозволяє повернутися до тверезого життя. Або можна регулярно знімати інтоксикацію препаратами, але аддикт буде знову вдаватися до шкідливої ​​звички, якщо не буде виявлено і нейтралізована справжня причина його бажання відчувати сп'яніння.

Правильна терапія враховує всі нюанси анамнезу та клінічної картини. З моменту звернення в клініку і до виписки над станом хворого повинні працювати лікарі різної спеціалізації:

 • наркологи;
 • психологи;
 • аддіктологія;
 • кардіологи;
 • нефрологи;
 • неврологи, і т.д.

Мета лікування хронічного алкоголізму - тотальне перетворення особистості. Після проведеної терапії він повинен позбутися від внутрішніх проблем, які провокували вживання алкоголю, і змінити спосіб життя.

Для кожного, на терапію пацієнта фахівці розробляють план терапії, але зазвичай він складається з етапів:

 • детоксикація;
 • кодування;
 • реабілітація.

Пройти необхідні процедури в Івано-Франківську можна в приватному наркологічному диспансері "Прикарпатський Наркологічний медичний Центр лікування алкогольної залежності АЛКОДОК". Лікарі наркодиспансера пропонують виїзд на дім, амбулаторне, стаціонарне лікування.

Детокс - перший етап терапії

Неконтрольована пристрасть до спиртного - результат отруєння організму продуктами розпаду етилового спирту.

Абстиненцію потрібно диференціювати з алкогольним отруєнням: фізичні прояви можуть бути однаковими, але на тлі абстинентного синдрому людина страждає при зменшенні кількості вживаного спирту, а отруєння може настати навіть при одноразовому вживанні спиртного. Інтоксикація виникає в обох випадках, так як печінка і органи сечовидільної системи не можуть впоратися з очищенням крові від отрут. Такий стан стає причиною розвитку серйозних ускладнень.

Детоксикація - процедура, при якій пацієнт отримує через крапельницю комплекс препаратів:

 • зв'язують і нейтралізують токсини;
 • відновлюють рівень рідини;
 • нормалізують кислотно-лужний і сольовий баланс;
 • стабілізуючих артеріальний тиск і ін.

Залежно від фізичного стану, може бути призначено від 1 до 3 крапельниць. При бажанні процедури можуть бути проведені на дому, якщо лікар не бачить для цього протипоказань:

 • вік старше 65 років;
 • серйозні патології в анамнезі;
 • важкий стан, ускладнення.

Більшість пацієнтів, які страждають від залежності, заперечує факт захворювання і не хоче проходити через лікування хронічного алкоголізму. Детокс на дому - можливість переконатися в ефективності терапії і усвідомити важливість звернення до фахівців для повернення до тверезого життя.

Результат очищення крові від токсинів помітний відразу: людина відчуває полегшення стану і зниження фізичної тяги. Для посилення ефекту, отриманого в ході терапії, необхідно продовжити прийом препаратів і вітамінних комплексів. Наркологи приватної служби «Домашній доктор» в Івано-Фраківську залишають своїм клієнтам необхідні ліки, щоб вони могли залишатися вдома до повного одужання.

БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО
БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО

Кодування

Під час лікування хронічного алкоголізму людина неминуче стикається з неприємними відчуттями. Щоб дати аддікт можливість пережити період відмови від спиртного з найменшим дискомфортом, наркологи приватного наркологічного кабінету у Івано-Франківську рекомендують використовувати кодування.

Закодуватися від шкідливої ​​звички можна двома способами:

 • психотерапевтичним;
 • медикаментозним.

Психотерапія діє на підсвідомість людини і формує негативний відношенню до етилового спирту. Фокус уваги переноситься на інші справи: наприклад, людина може захопитися здоровим способом життя.

 1. Індивідуальна робота з психологом - базова частина лікування хронічного алкоголізму. В ході терапії пацієнт розуміє причини розвитку небезпечної звички і вчиться протистояти зривів.
 2. Метод по Довженко - варіант групової стрес-терапії, при якій лікар робить необхідне навіювання, чинне протягом терміну дії кодування. Методика не має протипоказань, але її проведення неможливо при психічних порушеннях або відмову від лікування.
 3. Гіпноз - індивідуальна робота лікаря з пацієнтом, при якій лікар вселяє почуття відрази чи байдужість до спиртного. Людина залишається в свідомості і може зупинити процедуру, але стан легкого трансу дозволяє позитивним установкам легше обійти опір свідомості. Для отримання результату може знадобитися кілька сеансів.

Медикаментозні методи кодування більш ефективні, але потрібно враховувати, що препарати можуть ставати причиною розвитку побічних ефектів.

 1. Дісульфірам - препарат, який блокує роботу ферменту, що розщеплює етиловий спирт. При вживанні навіть незначної дози алкоголю починається сильна інтоксикація, зупинити яку можна лише за допомогою введення антидоту.
 2. Налтрексон - засіб, що використовується для кодування при залежності від опіатів і етилового спирту. Препарат впливає на рецептори в головному мозку, позбавляючи людину фізичної здатності відчувати задоволення від сп'яніння.

Обраний препарат може вводитися:

 • у вигляді таблеток для регулярного прийому - ненадійний спосіб, адже алкоголік може навмисне пропускати прийом препарату;
 • за допомогою ін'єкційного введення ліків;
 • підшиванням капсули, торпеди, ампули.

Медикаментозне кодування при лікуванні хронічного алкоголізму діє заздалегідь визначений термін: до 5 років. При бажанні або необхідності (розвиток побічних ефектів) пацієнт може розкодуватися, звернувшись в наркологічну клініку у Івано-Франківську.

При запущеній стадії хвороби і раніше невдалих спробах терапії рекомендується комбінація двох різних способів кодування - подвійний блок.

Послуга кодування в Івано-Франківську може проводитися на дому після детоксикації. Фахівці клініки «Домашній лікар» Івано-Франківськ підберуть відповідний спосіб лікування хронічного алкоголізму. Винятком є ​​підшивання ампули: мала хірургічна операція вимагає відвідування лікарні.

БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО
БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО

Реабілітація: повернення до нормального життя

Після очищення організму і кодування фізіологічна тяга до спиртного зникає, але без реабілітації більшість алкозалежних швидко повертається до звичного способу життя.

Причина тому - глибокі внутрішні зміни особистості, які підштовхують залежного вирішувати свої проблеми за допомогою штучного допінгу. Алкоголік неухильно руйнує своє життя:

 • втрачаючи роботу і репутацію;
 • змінюючи коло спілкування;
 • втрачаючи колишні інтереси і хобі.

Всі аспекти життя алкоголіка в його сприйнятті зникають, залишаючи місце єдиному бажанням: випити дозу алкоголю для купірування дискомфорту, що виникає на тлі абстиненції. Після проведеного лікування фізична тяга зменшується, але людина опиняється в колишньої середовищі і оточений колишніми проблемами.

Реабілітація - один з найбільш важливих етапів лікування хронічного алкоголізму. Вона проводиться в умовах закритого пансіонату, де пацієнти:

 • ведуть здоровий спосіб життя:
 • займаються фізкультурою;
 • правильно харчуються;
 • спілкуються один з одним і психологами.

Зміна особистості і формування нових позитивних звичок відбувається не раніше ніж через півроку.

Для прискорення лікувального ефекту і мінімізації ризику рецидиву використовуються спеціальні методики:

 1. «12 кроків» - групова психотерапія, створена в ХХ столітті в асоціації Анонімних Алкоголіків. Учасники програми під керівництвом консультанта, раніше вилікували від залежності, проходять через кілька етапів терапії, визнаючи свої помилки і знаходячи навички тверезого життя.
 2. «7 навичок» - програма розвитку мотивації для активної та успішної життя. Вона була створена за мотивами книги Стівена Кові для категорії пацієнтів, які не хочуть проходити через «12 кроків» через необхідність визнавати владу Вищих сил над собою і своєю долею.
 3. Методика по Шичка, яку можна проводити в складі групи і індивідуально. Пацієнт веде щоденник з фотографіями, де фіксує всі нюанси складного періоду в житті і позитивний прогрес. Рецидив часто виникає в момент, коли людина забуває про всі мінуси алкоголізму, а щоденник може цьому перешкодити.
 4. Дейтоп - унікальна методика, в ході якої пацієнти разом займаються обраної діяльністю: рукоділлям, будівництвом або садівництвом.

Чим раніше розпочато лікування, тим швидше людина повернеться до тверезого життя. Звернутися за допомогою наркологів у Івано-Франківську може як сам пацієнт, так і його близькі. Законодавство Україниї не дозволяє здійснювати будь-які маніпуляції по відношенню до пацієнтів, які не давали поінформованої згоди на процедури. Однак лікарі «Домашнього лікаря» можуть організувати візит психолога додому для бесіди з алкоголіком і розвитку мотивації для терапії.

Лікування хронічного алкоголізму проводиться:

 • в строго анонімному форматі;
 • з гарантією результату;
 • з урахуванням особливостей пацієнта.

Наркологічний центр надає допомогу кожному, хто потребує, поза зв'язком з його віком, станом здоров'я та стажем вживання. Дізнатися про ціни та умови терапії можна на консультації з фахівцями клініки у Івано-Франківську безкоштовно.

БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО
БЕЗ ВИХІДНИХ, СУБОТА, НЕДІЛЯ РОБОЧІ, З 08:00 ДО 22:00, В КАРАНТИН ПРАЦЮЄМО, АМБУЛАТОРНО, АБО ВИКЛИК НА ДІМ НЕДОРОГО, АНОНІМНО
ALCODOC - ІВАНО-ФРАНКІВСЬК | медичні заклади по лікуванню алкоголізма в Івано-Франківську © 2020-2021  
Січових стрільців, 54, Івано-Франківськ, 76000
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно!